Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

Код: 7212

 «ЕЛЕКТРОЗВАРНИК НА АВТОМАТИЧНИХ ТА НАПІВАВТОМАТИЧНИХ МАШИНАХ»

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах – це робітник, який виконує механізоване зварювання металоконструкцій, ємкостей, трубопроводів за допомогою автоматичних та напівавтоматичних машин. Робітник цієї професії успішно зварює конструкції з вуглецевих сталей, а також нержавіючих, кислотостійких та жароміцних сплавів на нікелевій основі, чавуну, кольорових металів та їх сплавів.

Робота електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах – це робота в приміщенні, цехах, у замкнутих ємкостях. Ручна праця робітника полегшена за рахунок використання автоматичних та напівавтоматичних машин. При напівавтоматичному зварюванні механізована подача дроту та інших зварювальних матеріалів у зону плавлення. Переміщення дуги вздовж лінії зварного з’єднання відбувається ручним способом.

Зварник займається виробництвом деталей обладнання, монтажем трубопроводів, мостів, металоконструкцій будівель.

Перспективи: у сучасних умовах потреба в робітниках, які мають професію електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах, постійна і має тенденцію до зростання. Заробіток працівника залежить від обсягів виконаних робіт, кваліфікаційного розряду та спеціалізації підприємства, де він працює.