Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування

Код: 7136

Загальна характеристика професії «МОНТАЖНИК САНІТАРНО-ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ І УСТАТКУВАННЯ»

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без фахівця даної професії. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму монтажника санітарно-технічних систем і устаткування.

Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне.

Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування можуть працювати на будівництві, в житлово-експлуатаційних конторах, у системах підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без монтажника санітарно-технічних систем. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення – всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від його професіоналізму.

Сучасний монтажник санітарно технічних систем та устаткування повинен знати: види та призначення санітарно-технічних матеріалів та устаткування; сортамент труб, фітингів, фасонних частин, арматури та засобів закріплювання; призначення слюсарних інструментів; способи вимірювання діаметрів труб, фітингів та арматури.

Сучасний монтажник санітарно технічних систем та устаткування повинен вміти: розбирати та збирати запірну (вентилі, засувки, крани) арматуру; розбирати та збирати запобіжну (запобіжні клапани, зворотні клапани, повітроспускний клапан) арматуру; розбирати та збирати водорозбірну арматуру; виконувати монтаж трубопровідної та водорозбірної арматури; виконувати монтаж чавунних радіаторів; виконувати монтаж алюмінієвих радіаторів; виконувати монтаж металевих та біметалевих радіаторів; читати креслення стояків і підводок в системах водовідведення; виконувати монтаж умивальників, мийок, раковин; виконувати монтаж унітазів, біде, над підлогових чаш, пісуарів; виконувати монтаж ванн, душових піддонів, кабін та трапів; виконувати монтаж інсталяції унітазів; виконувати монтаж внутрішніх та зовнішніх водостоків

Сфера професійного використання: улаштування в будівлях і спорудах систем опалення, вентиляції, водопровідних, газових і каналізаційних мереж; установлення водопровідних, газових і каналізаційних мереж, опалювального, газового і санітарного устаткування.